KERÁMIA GYŰRŰS HENGER PIROS CSISZOLÓFEJ
A kerámia gyűrűs henger piros csiszolófej használata nélkül a műkörömépítés folyamata, ma már szinte elképzelhetetlen! Számtalan fej közül lehet választani, de mégis ez az egyik legnépszerűbb. A kerámia anyag nagy előnye, hogy egyáltalán NEM MELEGSZIK FEL! A henger forma pedig egy kedvelt forma, az egyik leggyakrabban használt, mivel leszedéshez és formázáshoz is használható. Alkalmas a zselé vagy porcelán anyag anyagból készült köröm finom alakításához, töltés előkészítéséhez, felületi egyenetlenségek elsimításához! Kis mértékű anyagelvonó képessége van.
A CSISZOLÓFEJ HASZNÁLATÁNAK ELŐNYEI
A gépi csiszolás minden körömépítéshez nagyon praktikus segítség, hiszen időt és energiát spórolhatsz vele akár magadnak építesz, akár a szalonban. A műkörömépítés több szakasza csiszolásból áll, ezért mára szinte minden feladatra külön csiszolófej van. A köröm előkészítéséhez, az anyag formázásához, polírozásához, a körömágy bőrének biztonságos eltávolításhoz, a köröm aljának letisztázásához különböző fejeket kell használnod.
Ezeket a munkafolyamatokat a megfelelő csiszolófejjel sokkal gyorsabban és sokkal szebben el tudod végezni, mint a kézi reszelő használatával! Fontos a fejek tulajdonságainak pontos ismerete, hogy mindig a megfelelő méretű és erősségű fejet válaszd, azért, hogy hatékonyan végezd a munkát és ne okozz sérülést! Bizonyára észrevetted már, hogy nagyon sok fej létezik, amik között ránézésre szinte nincs vagy csak nagyon pici különbségek vannak. Ám ezeknek óriási jelentőségük van, mivel minden körömnek más a formája. Ezek az apró különbségek teszik lehetővé, hogy hozzáférhess nehezen elérhető helyekhez is. A csiszolófejek nagy előnyei közé sorolható az is, hogy sokkal könnyebb a levegősödést kireszelni, mint a hagyományos reszelővel. Ez azért van, mert a reszelő lapja sokkal nagyon felületen kicsiszolja az anyagot, mint ahol az feltétlenül szükséges lenne egy kis légbuborék eltávolításához! Ebből az is következik, hogy a csiszolófejek használata rendkívül gazdaságos, mivel évekig tudod használni és csak a szükséges mennyiségű anyagot reszeled ki vele, így nem okoz anyaghiányt a körmön, amit pótolnod kellene.
KERÁMIA GYŰRŰS HENGER PIROS CSISZOLÓFEJ HASZNÁLATA
A kerámia gyűrűs henger piros csiszolófej használatával kapcsolatban általános szabály az, hogy mindig az elvégezni kívánt feladat szerint válassz csiszolófejet! Általában 5 fokozat közül választhatsz. A csiszolófej erőssége azt jelenti, hogy mekkora anyagelvonó képessége van. A piros egy normál csiszolófej. Minél nagyobb az anyagelvonó képessége, annál durvább formázásra való. Vagyis egy kemény porcelán durva formázásához célszerű a zöld erős vagy a fekete marófejet választani. Az utolsó simításokhoz pedig a sárga gyenge fejet, ami már szinte nem is alakít a köröm formáján, hanem csak a felszínét simítja, polírozza, minimális anyagelvonó (csiszoló) hatással!
A KERÁMIA GYŰRŰS HENGER PIROS CSISZOLÓFEJ ALKALMAZÁSA
A kerámia gyűrűs henger piros csiszolófej használata segít neked a zselé vagy porcelán anyag formázásában. Ezt a fejet használhatod gél lakk leszedéshez vagy amikor a köröm formáját szeretnéd kialakítani! A megfelelő fejek használata mindig nagyon fontos! Ha durvább fejet használsz, mint amire szükséged van, akkor a körmön anyaghiány léphet fel. Ezt az okozza, hogy a durva fej kireszeli az anyagot. Ha gyengébb fejet használsz, mint amire szükséged van, akkor meg nagyon hosszú időt vesz igénybe a munka, mert túl lassan „formálódik” a köröm.
CSISZOLÓFEJ HASZNÁLATI HIBÁK!
1. A csiszolófejet mindig pontosan válaszd meg! Ha nem így teszel sérülést okozhatsz vagy idő előtt tönkremegy a csiszolófej!
2. A csiszológépet mindig kitámasztott kézzel, laza, csuklóból indított apró mozdulatokkal használd!
3. Soha ne nyomd erősen rá a körömre a csiszolófejet, mert leégetheted a csiszológép motorját, felforrósíthatod a körmön lévő anyagot, anyaghiányt okozhatsz a túl erős csiszolás miatt! A csiszolófej attól nem fog jobban csiszolni, hogy erősen rányomod a körömre. Akkor másik fejet kell használni! Ha túl erősen nyomod és azt veszed észre, hogy lassul a forgási sebesség, akkor biztos, hogy nem megfelelően használod. Lazíts a tartásodon és cserélj fejet ha szükséges! Amikor a forgási sebesség lelassul, akkor a csiszológép erőlködik, túl nagy ellenállásba ütközik és végül leáll. A leégetett motor nem garanciális meghibásodás, mivel ilyenkor a gépet a szakszerűtlen használat teszi tönkre!
Ha még több információra vágysz, keress minket a Facebook vagy az Instagram oldalunkon!